KONST / Litografier / Färglitografi 15243335
nr 1524 3335
Olle Ängkvist
(1922-2006), Sverige
"Stalin, Trotski & Lenin". Signerad, numrerad 48/125, daterad -79. Färglitografi, bildmått: 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 61x68
Olle Ängkvist, född 1922, död 2006, svensk målare.
måndag 27 februari 2023
kl 20:37:37